მომხმარებლის პრეტენზია და სადავო საკითხები
მომხმარებელთა პრეტენზიების განხილვისა და შესაბამისი გადაწყვეტილების მიღების მიზნით კომპანიაში ფუნქციონირებს მუდმივმოქმედი საპრეტენზიო კომისია. კომისია საქმიანობას ახორციელებს თანასწორუფლებიანობის, გამჭვირვალობის, მიუკერძოებლობისა და სამართლიანობის პრინციპების  დაცვით.
მომხმარებელი უფლებამოსილია, თავისი უფლებებისა და კანონიერი ინტერესების დაცვის მიზნით, კანონისა და საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის მიერ დამტკიცებული დავების განხილვის წესის შესაბამისად, მიმართოს კომისიას ან სასამართლოს.
კომისიის წევრები
კომისია დაკომპლექტებულია ენერგეტიკის სფეროში მუშაობის გამოცდილების მქონე სპეციალისტებისაგან, რომლებიც გამოირჩევიან მაღალი პროფესიონალიზმით, პასუხისმგებლობითა და ობიექტურობით.
პრეტენზიების განხილვა
კომისიის მიერ პრეტენზიები განიხილება მტკიცებულებების გამოკვლევისა და შეფასების საფუძველზე, მომხმარებლის ინტერესების გათვალისწინებით.
პრეტენზიის განხილვისას კომისია ხელმძღვანელობს:
• „ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების შესახებ“ საქართველოს კანონით;
• საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი კომისიის მიერ დამტკიცებული „ელექტროენერგიის საცალო ბაზრის წესებითა“ და კომისიის სხვა სამართლებრივი აქტებით;
• კომისიისა და სასამართლოს მიერ დამკვიდრებული პრაქტიკით.
პრეტენზიის წარდგენიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში მომხმარებელს ეცნობება პრეტენზიის დაკმაყოფილების ან მასზე უარის თქმის შესახებ. ამასთან, პრეტენზიის დაკმაყოფილების შემთხვევაში კომპანია არაუგვიანეს 3 დღის ვადაში უზრუნველყოფს გადაწყვეტილების შესრულებას, ხოლო პრეტენზიის დაკმაყოფილებაზე უარის თქმის შემთხვევაში მომხმარებელს განემარტება საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიისთვის, კომისიასთან არსებული მომხმარებელთა ინტერესების საზოგადოებრივი დამცველისთვის ან სასამართლოსთვის მიმართვის უფლების თაობაზე.

Customer complaints and disputes
With the purpose of revision of customers’ claims and making the corresponding decision, there is standing committee functioning in the company. Company carries out its activity  by observing the principles of equality of rights, transparence, impartiality and justice
Customer is authorized to  address the commission or court   with the purpose  to protect its own  rights and legal interests in accordance with the rule for revision the disputed  issues approved by the Law and Georgian Energy and water supply regulatory  national commission.
Members of the commission
Commission is staffed with the specialists having working experience in energy field who are distinguished  with high professionalism, responsibility and objectivity
Revision of the claims
Claims  will be revised by the commission upon survey of the proves and assessments foreseeing the customers’ interests.
During the revision of the claims commission directs with:
• Georgian Law “On Energy and water Supply”
• “Electricity Retail Market Rules” approved by the Georgian Energy and Water Supply Regulatory Commission and  other legal acts of the commission.
• Practice established by the commission and court
Within 10  working days from submission of the claim, customer is notified on satisfaction of the claim  or on its refusal. Herewith, in case of satisfaction of the claim, company  will ensure fulfillment of the decision  within no later than 3 days and in case of refusal for satisfaction of the claim, customer will be given the explanation on the right for appealing the court or public  defender of customers’ interests existing  at the commission.